Navigation is at the bottom.

História presunov

Túto stránku som musel už niekoľko krát presúvať. Dôvodou bolo viac: fatálne zlyhanie hostingu/domény, pomalosť, staroba, zavedenie poplatkou.

WebZdarma.cz

Tento hosting mi ukázal môj dobrý kamarát. Bolo to v čase ked som o html ešte takmer nič nevedel. Služby boli najskôr dostačujúce, neskôr prestali aktualizovať. Postupne sa zväčšovalo preťaženie servera (až 30 load). A asi dva týždne čo som odtial odyšiel vymazali všetky free weby, prerobili hlavnú stránku a prestali ponúkať freehosting. (ale php5 nedali). Predpokladám, že tá ich serverovňa, ktorá spočívala z jednej plesňavej garáže, sa rozsypala.

Endora.cz

Prosím všetkých čo na moje stránky odkazujú, nech zmenia ten odkaz. Kópia stránok na [brod.borec.cz] bude fungovať nadalej, ale už nebude aktualizovaná!

Webhosting [Webzdarma] v poslednej dobe robil tolko problémov, že som sa rozhodol premiestniť svoje stránky na webhosting od spoločnosti [Endora]. Počas presunu som aj vyriešil problém s koncovkou domény.

Najväčšie problémy serveru [webzdarma] sú: Má zastaralú verziu PHP4, všetko v php je strašne pomalé. Databáza MySQL je neuveriteľne pomalá. Jednoduchý select na tabuľke s 10 riadkami trvá priemerne 3sekundy a v špičkách aj 20. Prihlásenie do FTP často nefunguje a niekedy trvá aj 2 minúty. A celé FTP je pomalé. A samozrejme neustále a nezmyselné obmedzedia úplne všade.

Dalej som chcel doménu končiacu sa na "sk". Ale ani [endora], čo je český hosting nemá žiadne bodka-sk subdomény. Vyriešil som to tak, že som si spravil účet na [freedns] a zaregistroval som si subdoménu tam. Prekvapivo freedns poskytuje aj zodesať bodkask subdomén. Donútiť endoru spraviť hosting pre túto subdoménu bolo trošku ťažké... Subdomény si to chcelo registrovať samo (iba cz) a ako doménu to moju subdoménu nechcelo brať. S pomocou veľmi dobrej technickej podpory Endory som najprv musel vybaviť hosting pre celú doménu refin.sk a potom v webadmine nastaviť moju subdoménu ako subdoménu. Prekvapivo to funguje.

Všetko samozrejme zadarmo! Jaj.

Dakujem.

Hostinger.sk

Freedns (refin.sk@freedns.afraid.org) čo som mal sa rozhodlo prestať fungovať. Ani mi neposlali mail. Iba tam napísali "refin.sk: broken since xxx." Tak som si našiel druhú doménu, ktorá dúfajme vydrží dlhšie. A pri tej príležitosti som vyskúšal hosting hostinger.sk. Niežeby endora prestala fungovať, ale nedala sa tam proste zmeniť doména, musel by som jeden hosting vymazať a potom tam vytvoriť nový. Tak som si ten nový hosting radšej urobil na hostingeri.

A zase pol roka čakať, než si to gooogl všimne.

Unikový manéver

Pol roka sme ani čakať nemuseli. 17 Novembra 2015, nasareakcia.sk prestala ukazovať na nameservery freedns.afraid.org (prestala fungovať). Povedal som si SRAŤ, aj tak na moju stánku neviedol žiadny odkaz. Som si našiel inú obeť. Tento raz holes.sk, ktorý vo freedns tróni už od kedy som ho našiel. Oh, a medzitým google moju stránku označil, že obsahuje VIRUSI. A od google to krásne doslova odpísala niaka bezpečnostná spoločnosť a od nej celí firefox. Dúfam že tý ked si doteraz nevšimli, že brod.[borec.cz,refin.sk,nasareakcia.sk] je tá istá stránka tak ani neprenesú ten virus-alert na túto novú doménu.